top of page

Звіт завідувача дошкільного навчального закладу "Казка"

Гагауз Валентини Михайлівни 

за 2017 - 2018 навчальний рік

1.ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА

Дошкільний навчальний заклад (ясла -садок) “Казка” – заклад загального розвитку. У 2017/2018 н.р. у садочку функціонувало 4 групи, з них: 1 старша група, 1 середняі група, 1 ІІ молодша група, 1  ясельна . На протязі навчального року заклад відвідувало 111 дошкільнят (ясельна група – 16,дошкільна – 95).

Заклад працює за 5-денним режимом роботи.

Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок)«Казка» здійснює свою діяльність відповідно до нормативних документів та законодавчих актів України:

- Конституції України

- Закону України “Про дошкільну освіту”

- Базового компоненту дошкільної освіти

- Закону України “Про охорону праці”

- Закону України “Про цивільну оборону”

- Закону України “Про дорожній рух”

- Закону України “Про відпустки”

- Кодексу “Про працю”

- та Освітньої програми для дітей від2 до 7 років “Я у Світі” та для старшого дошкільного віку «Впевнений старт»

А також, відповідно власного Статуту та річного плану роботи дошкільного закладу.

Діяльність закладу направлена на реалізацію основних завдань дошкільної освіти: збереження та зміцнення фізичного та психічного здоров'я дітей, формування їх особистості, розвиток творчих здібностей та нахилів, забезпечення соціальної адаптації та готовності продовжувати освіту, виховання потреби в самореалізації та самоствердження.

Головною метою роботи дошкільного закладу є забезпечення реалізації права громадян на здобуття дошкільної освіти, задоволення потреб громадян у нагляді, догляді та оздоровленні дітей, створення умов для їх фізичного, розумового та духовного розвитку.

Групові приміщення забезпечені меблями та ігровим обладнанням. Розвивальне середовище дитячого садка організовано з урахуванням інтересів дітей і відповідає їх віковим особливостям.

  Пріоритетним напрямком роботи дошкільного закладу за 2017 – 2018 навчальний рік було патріотичне виховання , як засіб формування морально – духовних якостей в дітей дошкільного віку.

  Навчальний рік в дошкільному закладі «Казка» почався 1 вересня 2017 року та закінчився 31 травня 2018 року. З 1 червня по 31 серпня – оздоровчий період, в дошкільному закладі проводиться оздоровлення дітей.

  Режим дня дошкільного закладу відповідає санітарно – гігієнічним правилам и вимогам реалізуємій  програмі та передбачає  як режимні моменти ( прийом їжі, прогулянки, сон, гімнастики) так й час для організованої та самостійної  навчальної та ігрової дитячої діяльності.

 Розподіл занять відповідає нормативно – правовим документам по організації навчальної діяльності з дітьми дошкільного віку в організованих формах та з урахуванням рекомендацій реалізуємої навчальної програми.

2. КАДРОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ

  У дошкільному закладі працюють 26 працівників 

У складі педагогічного колективу- 8 педагогів, медичного персоналу-1 працівник, технічного персоналу-17 працівників.

Завідувач ДНЗ Гагауз В.М. має повну вищу  фахову освіту, стаж роботи -12 років

Вихователь  Кара О.Г. –неповну вищу  фахову освіту, стаж роботы – 27років;

Вихователь  Кара В.Б. - неповну вищу  фахову освіту, стаж роботы, стаж работы – 26 років;

Вихователь  Кара Л.Б. повну вищу  фахову освіту, стаж роботи –– 24 років;

Вихователь  Чекал М.А. - неповну вищу  фахову освіту, стаж работы – 24 років;

Вихователь  Труфкина С.М. - повну вищу  фахову освіту, «специалист 1 категории», стаж работы – 16 років;

Вихователь  Чеглатонева А.И. –вища педагогічна освіта, стаж работы – 6 років

Муз. руководитель Руссева В.А.-  повну вищу  фахову освіту, «специалист 1 категории», стаж работы – 31 рік;

Згідно перспективного плану курсової перепідготовки всі педагогічні працівники 1 раз на п ять  років проходять курсову перепідготовку та атестацію.

  За наслідками атестації у 2017 – 2018 навчальному році педагоги дошкільного навчального закладу мають такі кваліфікаційні категорії: «спеціаліст 1 категорії» - вихователь Труфкіна С.М., встановлення 11 тарифного розряду вихователям Кара В.Б., Чекал М.А.

  Діяльність завідувача направлена на всебічне підвищення професійної майстерності кожного вихователя, на узагальнення і розвиток творчого потенціалу педагогічного колективу в цілому, в садочку створена атмосфера довіри, взаємопорозуміння та доброзичливості між колегами.

3. ОСВІТНЬО-ВИХОВНА  РОБОТА

 У 2017 – 2018 навчальному році  педагогічний колектив плідно працював в народознавчому  напрямку та національно – патріотичному вихованню дошкільників. Вихователі знайомили дітей з народними святами, традиціями, керуючись такими принципами, як доступність, наочність, відповідність віковим особливостям дітей. Знайомили дітей з українським  народним одягом, державними та народними символами, оберегами.

 В 2017 – 2018 навчальному році педагогічний колектив працював над вирішенням таких задач, як:

1.  Формування зв’язного мовлення та мовленнєвої культури у дітей дошкільного віку.

2. Формування духовності та патріотизму у дітей засобами естетичного виховання.

3. Формування логіко-математичної компетентності дітей дошкільного віку шляхом розвитку уміння здійснювати математичні та логічні операції на заняттях із сенсорного та логіко – математичного розвитку.

   З ціллю ефективного рішення цих задач була спланована відповідна методична робота. Ціллю методичної роботи дошкільного закладу було створення таких умов для педагогів, коли вони розробляють шляхи до їх рішення. Успіх педагогічної діяльності сьогодні  визначається не тільки професійною підготовкою педагога, скільки бажанням поглибити теоретичні знання, практичні вміння, т.е. постійно підвищувати рівень професійної компетентності.

 На протязі 2017 – 2018 навчального року працювали таки методичні структури: було проведено 3  тематичних  засідання педагогічної ради: «Про завдання діяльності коллективу на 2017 – 2018 навчальний рік”, «Про формування духовності та патріотизму у дітей засобами народознавства», «Про формування логіко – математичних уявлень дітей дошкільного віку»; семінари – практикуми «Розвиток мови дітей дошкільного віку» (14.03.2018 р) на якому педагогічні працівники підвищили свої знання, як можливо  ігровою діяльністю допомогти дитині у розвитку мовлення, «Підвищення майстерності педагогів при формуванні елементарних математичних уявлень у дітей дошкільного віку» (21.02.2018 р), метою якого було вдосконалити та поглибити знання педагогів з формування в дітей елементарних математичних уявлень; «Виховуємо патріотів разом» (12.11.2017 р), на якому педагогічні працівники підвищили свої знання у формуванні патріотичних почуттів до рідної країни; консультації , участь у різних конкурсах. Педагоги обмінювалися досвідом під час взаємних відвідувань різних форм організації дітей, а також колективних переглядів занять.

 Впродовж року педагогічними працівниками було зроблено необхідний дидактичний матеріал для роботи з дітьми, поповнені методичні куточки літературой, посібниками, наочним матеріалом, також у групах поповнені різні навчально – виховні куточки. 

 Згідно з інструкцією про ділову документацію в дошкільних закладах усі вихователі на належному рівні ведуть свою документацію. Педагогічною радою затверджен перспективний план навчально – виховної роботи на місяць з урахуванням основних ліній розвитку та календарний план за основними режимними моментами першої та другої половини дня. При плануванні вихователі керуються такими принципами як: наочність, доступність, послідовність.

 Згідно графіку були проведені підсумкові заняття в групах. За результатами моніторингу за 2017 – 2018 навчальний рік було обстежено 68 дітей дошкільного віку та виявлено, що 46% дітей – високого рівня, 48% - достатнього рівня і 6% - низького рівня, що свідчить о достатньому рівні виконання вихователем вимог програми «Я у Світі» та «Впевнений старт».

 Організоване навчання дітей проводиться  у формі занять, згідно сітці занять на навчальний рік. Тривалість занять складає в групі раннього віку – до 10 хвилин, в молодший групі до 15 хвилин, в середній групі 20 хвилин, в старшій групі 25 – 30 хвилин. Тривалість перерв між заняттями складає 5 – 10 хвилин. Навчальна діяльність в групі планується як в першу та і в другу половину дня. В другу половину дня в основному планувались заняття з фізичного розвитку. Крім спеціально організованої  навчально – виховної роботи також в продовж дня планувались та проводились самостійна діяльність дітей: різні види ігор, спостереження, винахідницька діяльність, самостійні художня діяльність. Згідно плану роботи також впродовж дня вихователями планувалась індивідуальна робота с дітьми.. фізичне виховання дітей в дошкільному закладі включало в себе: ранкову гімнастику, рухливі ігри, заняття з фізкультури, загартовуючи процедури, фізмінутки, фізпаузи, пеші переходи.

   Педагогічний колектив дошкільного навчального закладу постійно працював над підвищенням свого професійного рівня, вихователі накопичували практичні напрацювання у міжатестаційний період.

 У 2017 – 2018 навчальному році були проведені наступні тематичні тижні: Неділя безпеки в вересні та в квітні, Неділя права, Неділя народознавства, неділя доброти,; конкурси «Щедрість рідного краю», «Подарунків для Діда Мороза», «На кращий національний куточок»; конкурс малюнків. Для дітей та батьків були проведені такі свята: празник осені, новій рік, празник мам 8 березня, випускний бал. Наші вихованці прийняли участь у районному конкурсі «Наші юні таланти» та зайняли призові  міста в номінаціях «Хореографія!, «Вокал», керівник Руссева В.П.

  Адміністрацією закладу постійно ведеться контроль за дотриманням правил охорони праці, за веденням документації, складанням звітів, вивченням навчально – виховної роботи в групах, забезпечення техніки безпеки, виконання плану роботи.

 Аналізуя методичну діяльність закладу можна казати, що педагогічним колективом досягнуто певних результатів навчання і виховання дітей. Але ще є деякі недоліки над якими слід працювати, а саме:

  • недостатньо використовуються нетрадиційні методики, які спрямовані на розвиток дошкільників;

  • не в повній мірі забезпечується творча активність дітей в повсякденному житті (участь їх в різних видах театру, театралізовані вистави та розваги, нетрадиційні методи в зображувальної діяльності)

  • мало приділяється уваги логічному розвитку дітей дошкільного віку.

 Враховуючи  підсумки роботи дошкільного закладу за 2017 – 2018 навчальний рік, педагогічному колективу необхідно направити свою діяльність на рішення таких задач:

  • підвищення рівня професійного майстерства, впровадження в роботу нетрадиційних методів навчання дітей дошкільного віку;

  • продовжувати роботу з формування в дошкільників національно – патріотичного відчуття;

  • формувати в дітей логіко – математичні знання;

  • вчити дітей бережному ставленню до природи та  оточуючого світу.

 

 

 

4. ЗБЕРЕЖЕННЯ ТА УКРІПЛЕННЯ ЗДОРОВ Я ДІТЕЙ.

 Медичне обслуговування дітей та робітників закладу організоване згідно нормативних документів. В дошкільному закладі обладнаний медичний та процедурний  кабінет. Медичний кабінет оснащен  необхідним медичним обладнанням та мебелью. Медичне обслуговування здійснюється старшою медичною сестрою, робота якої здійснюється згідно діючого законодавства, нормативно – правовими актами  органів здравоохраненія, освіти та науки. Медичною сестрою ведеться контроль за станом здоров’я дітей. Проводиться антропометричне вимірювання та огляд  дітей  на педікульоз. Проводиться контроль за руховим режимом дітей, за дотриманням режиму дня, за профілактикой  інфекційних захворювань, відвідуються заняття з фізичної культури, де педагогам надаються корисні поради щодо питань з оздоровлення та зміцнення здоров’я дітей

   В дошкільному закладі створені умови до організації харчування дітей. Організація харчування здійснюється згідно «Інструкції з організації харчування дітей в дошкільному закладі», затвердженої Міністерством здоров’яохорони  України. Від 17.04.2006 р. В дитячому садку організоване 3-х разове харчування, їжа в групи видається згідно графіка. Меню на кожен день складається виходячи з примерного двухтижневого меню, узгодженого з районним управлінням держпродспоживслужбою. Продукти харчування, які привозять у дитячий садок мають сертифікат якості. На контролі питання дотримання технології приготування їжі, смачних якостей готових блюд. Харчоблок дитячого садка забезпечен постійною подачею холодною та гарячою водою. Стан харчоблоку  та прилеглих до нього приміщень відповідають санітарно – гігієнічним вимогам. Харчоблок  забезпечен електричними плитами, духовою шафою, електрокіп утильником, електричною м’ясорубкою, столами для обробки продуктів харчування. Також на харчоблоці є холодильник для зберігання продуктів згідно меню та добові проби. В наявності є посуд різного розміру  та призначення, промарковані відповідно до їх призначення. Свідомості про якість продуктів, реєструється медсестрою  в «Журналі бракеражу сирої продукції» Плата за харчування дітей в дитячому садку складає 50% - батьківської плати та 50% бюджетних коштів. Сума платежу  залежить від ціни  на продукти та складом меню на кожний день.

Вихователями ведеться планомірна робота щодо формування навичок культури харчування дошкільнят

На постійному особистому контролі тримаємо оплату за харчування.

Дотримання вимог охорони дитинства, техніки безпеки, санітарно-гігієнічних та протипожежних норм:

 Відповідно до Закону України «Про охорону праці», були проведені повторні та позапланові інструктажі з охорони праці, з охорони життя і здоров’я дітей в ДНЗ, пожежної безпеки, надання першої медичної допомоги.

Робота педагогічного колективу та всіх робітників ДНЗ щодо профілактики дитячого травматизму будується на Базовому компоненті дошкільної освіти в Україні, яка спрямовує роботу педагогів на формування у дошкільників певної життєвої позиції, елементарної життєвої компетентності. Ми вважаємо, що тільки систематична робота з дітьми щодо безпеки життєдіяльності може виробити в дитячій свідомості стереотипи безпеки в життєвому середовищі.

Протипожежна безпека у дошкільному навчальному закладі посідає важливе місце в організації всієї роботи з охорони праці. Розроблено плани евакуації дітей на випадок пожежі, за звітний період перезаряджено 16 вогнегасників, призначено відповідальних осіб, в відмінному стані знаходиться пожежний щит. Проводиться тиждень пожежної безпеки згідно з наказом по ДНЗ. 

Стан дитячого травматизму: Випадків дитячого травматизму під час навчально-виховного процесу  за звітний період зареєстровано не було.

5. ВЗАЄМОВІДНОСИНИ З СІМ ЯМИ ВИХОВАНЦІВ

Особливістю дошкільного закладу є цілеспрямована взаємодія з сім’ями вихованців, пошук та реалізація нових форм співпраці. Впродовж року проводилась робота по залученню батьків до життя дитячого садка. На протязі навчального року педагогічні робітники організовували різні форми роботи з батьками: батьківські збори, індивідуальні бесіди та консультування, сімейні виставки малюнків, поділок, метою яких є залучення  батьків до активної участі в спільному з дітьми роботи. Просвітницька робота дошкільного закладу направлена на розширення знань та уяви батьків про сучасні навчальні задачі, роль вікових та індивідуальних особливостей дітей. Аналізуя роботу з батьками, можливо  відмітити  положительний  сдвіг в плануванні  даного напрямку. Але над якістю роботи необхідно ще плодотворно працювати, відходити від традиційних форм роботи з батьками, старатись вводити нові, сучасні форми роботи.

6. МАТЕРІАЛЬНО - ТЕХНІЧНА БАЗА ДИТЯЧОГО САДКА

  Питання господарської роботи є найскладнішим у роботі керівника, так як на вирішення його потрібні кошти .

  Фінансово-господарська діяльність закладу здійснюється згідно кошторису, сформованого на початок поточного року Кубейською сільською радою. Фінансові асигнування в основному плануються лише на захищені статті і лише частково на утримання дошкільного закладу.

Матеріальна база ДНЗ задовільна. В ДНЗ є водопровід, каналізація, централізоване газове опалення. В достатній кількості є меблів, постільної білизни, посуду; садок має дві пральні машини - автомат, холодильник, електроплиту, електродуховку, електром’ясорубку, гладильний каток, праску електричну, комп’ютер, бойлери для нагріву води, телевізор.

   В навчальному закладі функціонують 4 групи, фізична та музична зали, кабінет завідуючої, медичної сестри, пральня, харчоблок. Усі приміщення відповідають санітарно – гігієнічним вимогам та обладнанні необхідним інвентарем. Територія закладу розділена на ігрові майданчики для кожної групи, є спортивна площадка, квітники. На території садка знаходиться самостійна  газова котельна від якої подається тепло в приміщення дитячого садка. Температурний режим, освітлення групових приміщень  відповідає  санітарним нормам.

  Дитячий садок повністю забезпечен м’яким та твердим обладнанням. У всіх групах є необхідна мебель, в достатньої  кількості рушників по два комплекти, постіль.

 У квітні місяці 2018 року були проведені слідуючі ремонтні роботи:

- ремонт водопостачальної системи до пожарних кранів у підвальному приміщенні (замінили 60 м. труби)використовані  бюджетні кошти;

- пофарбовано все ігрове та спортивне обладнання,

- проведен  частковий ремонт в приміщенні,

За рахунок благодійної допомоги батьків:

1. Придбали на дитячий садок:

1) різний господарчий товар (2845 грн.) (посуд на харчоблок: черпак, каструлю, дошки, грушу на гідрофор, канцтовари , заправка катріджа, різні поточні ремонти тощо);

2) засоби для миття рук та посуду.(1000 грн.);

За рахунок коштів бюджету Кубейської  сільської ради :

1.Придбано: пральна машина на суму 11500 грн, холодильник на суму 10500 грн, пожежні крани на суму 3000 грн, газонокосилка – 3000 грн,

Наш заклад включили до Програми розвитку громади з використанням спонсорських коштів ПРОООН, направлених на енергозбереження в дитячому садку, а сам:  встановлення гелеосистеми для нагріву води та пелетного котла Планується провести капітальний ремонт системи вентиляції приміщеня на суму 41500 грн.  На кошти місцевого бюджету плануємо зробити поточний ремонт у садочку (покраска підлоги, батарей).

 Впродовж року педагогами велась робота по створенню в групах предметно – розвивального середовища, яке сприяло успішному рішенню програмових задач, організації різних видів дитячої діяльності.

7. ОРГАНІЗАЦІЯ РАЦІОНАЛЬНОГО ХАРЧУВАННЯ

  Одним з пріоритетних напрямків діяльності дошкільного закладу  є забезпечення зміцнення здоров’я дітей та попередження випадків шлунково-кишкових захворювань, організація раціонального харчування дітей. Харчування вихованців здійснюється відповідно до Інструкції з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах, затвердженої наказом Міністерства освіти і науки України та Міністерства охорони здоров’я України від 17.04.2006 року №298/227.. Старшою медичною сестрою Кальчевой М.І. складається меню-розкладка з урахуванням єдиного сезонного меню та технологічних карток, погоджених районною держпродслужбою.

Продукти харчування, що постачаються в дитсадок, мають сертифікати якості та відповідності.

Вихователями ведеться планомірна робота щодо формування навичок культури харчування дошкільнят, консультативна робота щодо харчування дітей вдома.

Харчування у дитячому закладі проводиться за рахунок бюджету Кубейської сільської ради (50%) та  батьківської плати (50 %).

Контроль за організацією харчуванням здійснювався щодня протягом року. Ведеться бракераж сирих продуктів, бракераж готової продукції. Відслідковується додержання строків реалізації швидкопсуючих продуктів. На контролі питання дотримання технологічного процесу приготування їжі, смакових якостей готових страв.

Процес організації харчування дітей у закладі складається з: відпрацювання режиму і графіка харчування дітей; складання та завірення у районій держпродслужбі перспективного меню-розкладки; виготовлення страв; контроль за харчуванням медичною сестрою(зняття проби, ведення ділової документації по харчуванню, контроль за приготуванням їжі та інше).

Середньомісячний відсоток норм харчування у 2017-2018 навчальному році становить 65%. Адміністрація  та  вихователі тримають  на постійному контролі оплату за харчування, борги по батьківській оплаті відсутні. Вихователями усіх вікових груп ведеться планомірна робота щодо формування навичок культури харчування дошкільнят, консультативна робота щодо харчування дітей вдома. Адміністрація постійно контролює якість страв та харчування дітей на групах. Технологічне та холодильне обладнання у робочому стані. Працівники харчоблоку мають спеціальну освіту.

8. ПРІОРИТЕТНІ НАПРЯМКИ ДІЯЛЬНОСТІ У 2018/2019 н.р.

Таким чином, аналіз роботи зав. ДНЗ за навчальний рік показав, що обрані форми і методи роботи по навчально-виховній, адміністративно-господарчій діяльності позитивно впливають на результативність роботи з кадрами та досягненнями у вихованні та навчанні дітей.

Річний план за минулий навчальний рік виконано.

Роботу педагогічного колективу за минулий навчальний рік оцінено як задовільну.

Підводячи підсумки того, які завдання розв¢язані повністю, які частково і як це вплинуло на результати діяльності ДНЗ потрібно зазначити, що в певній мірі, зусилля педагогічного колективу у вирішенні тих чи інших проблем отримали позитивні результати, але на досягнутому зупинятися не можна. Потрібно підвищити якість роботи з батьками, поповнити методичну літературу та підвищити відповідальність вихователів за самоосвіту.

Головною метою дошкільного закладу є забезпечення реалізації права громадян на здобуття дошкільної освіти, задоволення потреб громадян у нагляді, догляді та оздоровленні дітей, створення умов для їх фізичного, розумового і духовного розвитку.

З метою усунення недоліків колектив дошкільного навчального закладу у 2018/2019 навчальному році буде працювати над головною методичною метою: «Національно – патріотичне виховання, морально – духовний розвиток та соціалізація через організацію особистісно – орієнтовного креативного простору».

Завдання на поточний навчальний рік визначено наступним чином:

1.Формування екологічної свідомості то ощадливої поведінки до оточуючого світу у дітей дошкільного віку.

2. Формування духовності та патріотизму у дітей засобами народознавства.

3. Формування логіко – математичної компетентності дітей дошкільного віку шляхом розвитку уміння здійснювати математичні та логічні операції на заняттях із сенсорного та логіко – математичного розвитку.

Звіт завідувача дошкільного навчального закладу "Казка"

Гагауз Валентини Михайлівни 

за 2018 - 2019 навчальний рік

bottom of page